So
2018
O brankovického krále 2018 v Brankovice, KD (u motorestu Litavan)
Lis 24 @ 9:30 – 16:00

znak_brankoviceŠachy Brankovice z.s. pořádá 21. ročník šachového turnaje mládeže v rapid šachu
O brankovického krále
hraný jako memoriál Miroslava Křivánka

Datum : sobota 24. listopadu 2018
Místo konání : Kulturní dům Brankovice (u motorestu Litavan)
Právo účasti : hráči a hráčky narození v roce 2003 a mladší
Přihlášky : do 22.11. 2018 na e-mail ředitele turnaje: stanislavlansky@seznam.cz
Hlavní rozhodčí : Jaroslav Hejný ml.(turnaj B), Radka Slepánková(turnaj A)
Rozhodčí : Ing. Michal Kmenta , MVDr. Jiří Žák
Program : 08.30 – 09.30 prezence, losování
Je bezpodmínečně nutné dodržet dobu prezence, opozdilci budou losováni až do 2. kola!
Startovné : 50 Kč za jednoho hráče, platba při prezenci
Systém hry : švýcarský na 7 kol
Tempo hry : 2×20 minut
Budou se hrát 2 turnaje:
turnaj A (nar. 2003 a ml.) – H16, H14, D16, D14
turnaj B (nar. 2007 a ml.) – H12, D12, H10, D10, H8, D8
Pravidla – v soutěži bude aplikována směrnice III článek 4 Pravidel FIDE.
– hraje se podle Přílohy Pravidel šachu ŠSČR pro rapid a bleskový šach
– nepřípustný tah se trestá přidáním dvou minut ve prospěch soupeře, partie bude prohlášena za prohranou teprve po dokončení třetího nepřípustného tahu týmž hráčem v téže partii.
Materiál : vysílající složka zajistí na každé dva hráče jednu šachovou soupravu a jedny šachové hodiny
Hodnocení : samostatně budou vyhodnoceny následující kategorie: H16 (2003, 2004), H14 (2005, 2006), D16 (2003, 2004), D14 (2005, 2006), H12 (2007, 2008), D12 (2007, 2008), H10 (2009, 2010), D10 (2009, 2010), H8 (2011 a ml.), D8 (2011 a ml.)

Lis 25 @ 9:30 – 15:30

logo_Sachy_Zastavka_500Třetí utkání okresního přeboru se odehraje jako domácí derby v malém sále Dělnického domu v neděli 25.11.2018 od 9:30. Podle rozlosování bude v zápisu figurovat jako domácí tým „A“, jako hosté tým „B“ 🙂 Hraje se tempem 90 minut / 40 tahů + 30 minut do konce + 30 sekund za tah. Kompletní informace na chess-results.

Lis
29
Čt
2018
Mikulášský turnaj Ivančice v Ivančice, Středisko volného času
Lis 29 @ 16:00 – 19:00

Ve čtvrtek 29.11.2018 nebo 6.12.2018  jedeme místo tréninku na Mikulášský turnaj do Ivančic !!!

Prezence: 15.45 – 16.00
Průběh turnaje: 16.00 – 18.45
Vyhlášení výsledků: 18.45 – 19.00

!!! Níže uvedené údaje jsou odvozeny z loňských propozic. Aktuální údaje budou doplněny po vydání propozic aktuálních !!!

Pro 4 @ 8:30 – 14:30

Okresní kolo Přeboru škol v šachu Brno-venkov se odehraje i letos v Zastávce. Zveme k účasti všechny školy okresu Brno-venkov! Podle rejstříku MŠMT jich najdeme v našem okrese 120, a protože hrací sál není nafukovací, neváhejte a přihlaste se!

Ke stažení jsou propozice. Jako přihláška stačí jednoduchý e-mail, kde uvedete počet družstev a kategorii. Soupiska se odevzdává až u prezence! Těšíme se na Vás !!!

Pro 9 @ 9:30 – 15:30

logo_Sachy_Zastavka_500Ve čtvrtém kole okresního přeboru přivítá Áčko doma od 9:30 kuřimské Éčko. Naše Béčko jede poměřit síly do Střelic, kde v 9:00 zahájí duel s místním béčkem.