Okresní přebor Brno-venkov mládeže v rapid šachu 2017

První dubnová sobota zavedla letošní účastníky v OP mládeže v rapid šachu do velkého sálu Dělnického domu v Zastávce (už třetí rok po sobě). Dalo by se říct, že na domácí otevřený oddílový přebor hosté přijeli v přesile, neboť startovní listina se skládala z 12 zástupců ŠK Kuřim a z 11 zástupců domácího oddílu Šachy Zastávka.

pohled do hracího sálu

Turnaj na fungl nových stolech probíhal v klidné a přátelské atmosféře a rozhodčí tak řešili prakticky pouze hlášené nemožné tahy, kterých nebylo víc než obvykle 😉 A třebaže jsme zaznamenali pár miniaturek, letos jakoby se vytratili blicaři – což je pozitivní zpráva.

Mezi 23 startujícími byla i 4 děvčata, která hrála i minulý rok – letos ale již ve vyšších věkových kategoriích.

Kategorie D16 zůstala neobsazená.

Kategorii D14 vládla Renata Sasková (4 b, 10.) z ŠK Kuřim.

Kategorii D12 vyhrála Asja Pluhařová (4 b, 11.) před svojí oddílovou kolegyní Lusine Movsisyan (3,5 b, 13.) – obě ŠK Kuřim.

V kategorii D10 byla nejlepší letošní nejmladší účastnice – domácí Magdalena Dumková (1 b, celkově 23. místo).

zlaté dívky (Sasková, Pluhařová, Dumková)
zlatí hoši (Pavlík, Kříž, Petříček, Tajovský)

Kategorii H16 tvořili 2 zástupci Kuřimi – Vladimír Pavlík (6 b), který turnaj vyhrál, a Roman Matějů (5 b, 4.).V kategorii H14 se sešli Tomáš Kříž (6 b, 3.) z ŠK Kuřim a tři zástupci domácích – Petr Pečenka (4 b, 6.), Martin Žaža (4 b, 8.), Ondřej Kupka (2,5 b, 18.).

stříbrní (Žaža D., Matějů, Pečenka, Kupka J., Movsisyan)
bronzoví (Žaža M., Moos, Šetina)

Kategorii H12 hrála trojice Lukáš Petříček (6 b, 2.) z ŠK Kuřim, Jan Kupka (3,5 b, 12.) a Lukáš Moos (3 b, 15.).

Nejpočetnější kategorie H10 byla tvořena 10 hráči. Z nich si nejlépe vedl kuřimský Šimon Tajovský (4,5 b, 5.). Druhý v kategorii skončil domácí David Žaža (4 b, 7.), třetí – pro změnu opět kuřimský – Václav Šetina (4 b, 9.).

Celkové výsledky najdete klasicky na chess-results.

Po vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií následovalo vyhlášení dosud neoceněných dětí, které si podle pořadí v turnaji přišly na pódium vybrat věcné ceny.

ceny pro všechny účastníky

Velké díky náleží všem, kteří se turnaje účastnili a podíleli se na jeho hladkém průběhu – hlavnímu rozhodčímu Miroslavu Hurtovi za dokonalé řízení; dále pak doprovodu dětí za pomoc s chystáním sálu (před turnajem) a úklidem sálu (po turnaji) a za bdělé oko (při turnaji); dětem samotným za to, že se chovaly takřka vzorně; organizačnímu týmu za perfektní týlové zabezpečení.