Gillarův memoriál 2017

Do Obřan jsme ještě nezavítali, takže v sobotu 18.2.2017 jsme tam měli premiéru. Kapacita hrací(ch) místnosti(í) orlovny tak akorát odpovídala rozmístění 122 účastníků.

Pohled do hracího sálu – foto R. Strnad

V turnaji mladších žáků (ročník 2005 a mladší) jsme mezi 81 účastníky měli trojici reprezentantů. Lukáš Moos se po úvodní výhře dostal do stavu jakési podivné euforie, která se vyznačovala tím, že se ve vyhraných pozicích (zisk figury) věnoval pouze útoku, přičemž nedbal dění v jiných částech šachovnice, což ve finále vyústilo v trojici po sobě jdoucích proher. Následovala domluva, která se projevila třemi výhrami. 4 body znamenaly 33. místo. Honza Kupka měl lepší rozjezd (0,1,1,1), ale pak přišly 2 prohry, aby v posledním kole slavil výhru, 4 body a celkové 27. místo.  Nejlépe si vedl David Žaža, který hrál velmi zodpovědně, i když sem-tam se něco našlo (třeba jak rychle v pozici K+V proti K dát soupeřovu králi mat). S jednou prohrou a dvěma remízami nasbíral 5 bodů a uzavíral TOP10, přičemž v kategorii do 10 let skončil na stříbrné příčce!  

Medailisté kategorie do 10 let – foto R. Strnad

V turnaji starších žáků (2001+) jsme měli také 3 zástupce. Ondrovi Kupkovi turnaj moc nevyšel, ale 2 body taky nejsou k zahození 🙂 O tom, že byl turnaj velmi vyrovnaný (v této kategorii už není lehkých soupeřů) svědčí i to, že Petr Pečenka se 4 body obsadil 16. místo a Martin Žaža se 4,5 body 8. místo! Martin měl dokonalý rozjezd – ze 4 zápasů získal 3,5 bodu a jako jediný hráč dokázal porazit prvního nasazeného a pozdějšího vítěze turnaje Matěje Tajovského (5,5 bodu) – v pátém kole mu nadělil mat v centru.

Další fotky a článek najdete na stránkách Durasu a více fotek ve fotogalerii pořadatelského klubu.