KP DM 1: Brno, hala Vodova

znak_brno_kralovo_poleV sobotu 5.11.2016 začal prvními třemi zápasy KP družstev mládeže. Ve skupině D naše družstvo doplnily týmy ŠK Rozrazil Brno „A“, ŠK Rozrazil Brno „B“ a ŠK DURAS BVK Královo Pole „B“. Hrálo se v Brně – Králově poli v hale Vodova.

Při příjezdu k hale jsme narazili na přeplněné parkoviště – v halách probíhala klání judistů a volejbalistů. Do klubovny č. 140 se vešly jak stoly pro souboj 4 družstev, tak i křesílka pro doprovod. Necelých 10 metrů od dveří klubovny byl vchod do haly, kde na palubovce probíhal duel mladých volejbalistek, takže v přestávkách se bylo na co dívat 🙂

K prvnímu utkání jsme nastoupili jako domácí proti družstvu ŠK Rozrazil Brno „B“. Všichni naši borci hráli relativně pomalu, ale i tak za necelou hodinku bylo dohráno. Celkový výsledek byl celkem jednoznačný – výhra 4:1 nás velmi potěšila. Petr, Martin, Ondra i David slavili vítězství, Vašek utržil porážku.

Šachy Zastávka -  ŠK Rozrazil Brno B
Šachy Zastávka –  ŠK Rozrazil Brno „B“

Ve druhém kole jsme opět jako domácí hráli s ŠK Rozrazil Brno „A“. Tentokrát naši chlapci tahali za kratší konec provazu a celkově jsme prohráli 1,5:3,5. Martin celkem rychle vyhrál, Vašek remizoval a Petr, Honza a David prohráli.

Šachy Zastávka - ŠK Rozrazil Brno A
Šachy Zastávka – ŠK Rozrazil Brno „A“

A jak se říká – to nejlepší nakonec! Ve třetím kole jsme hráli jako hosté s domácím Durasem. Nejdřív prohrál Honza, pak vyhrál Martin. Na poslední desce Ondra v koncovce střelce proti věži prokázal větší znalosti než jeho soupeř a dokázal partii dovést do vítězného konce. Pak prohrál Vašek a za stavu 2:2 se dohrávalo na první desce. Pro Petra nová zkušenost, leč tentokrát bez vítězného konce. Mat takřka v centru přišel poněkud nečekaně … celkem 2:3.

Duras Brno - Šachy Zastávka
Duras Brno – Šachy Zastávka – Ondrův soupeř  získává  věž

Honza potřebuje ještě trochu zpomalit a v (každé) partii najít něco, kvůli čemu jej bude (ta partie) bavit. Dneska jej asi nebavila ani jedna ze dvou (0 bodů/2 partie). David taky potřebuje ještě trošku zpomalit, aby mohl dosahovat více vítězství (1/2). Ondra hraje rozvážně, občas sice ještě spoléhá více na chyby soupeřů, než na svůj propočet, ale výsledek 2/2 je skvělý úspěch. Vašek se občas soustředí až moc na jedno místo a díky tomu mu unikne něco, co se nachází kousek vedle (0,5/3). Petr a Martin mají odehráno více partií, podle toho také jejich hra vypadá. Martin dneska všechno vyhrál (3/3), takže super. Petrovi chybělo trochu toho šachového štěstíčka (1/3) – není každý den posvícení.

Kompletní fotodokumentace je na Rajčeti.

Kompletní výsledky najdete na chess-reults a v databázi ŠSČR.