Jarní turnaj 2019 v Břeclavi

V sobotu 18. 5. 2019 se v sále Domu školství v Břeclavi konal předposlední turnaj ze seriálu KP. Naše čtveřice Martin Žaža, Matěj Kroutil, Šimon Řehák a Daniel Švagr se rozdělila podle věku do dvou turnajů na dvě dvojice.

V turnaji Nadějí (ml. žáci) nasbíral Šimon Řehák 4 body za 4 výhry a mezi 65 startujícími se umístil na krásném 24. místě (desítka čtyřbodových borců zabírala 20. – 30. příčku). Ještě lépe si vedl Daniel Švagr, který se ziskem 5 bodů obsadil skvělé 9. místo (pětibodoví obsadili 6. – 12. příčku). Jen tak dál!

turnaji Talentů (st. žáci) bylo na startovní listině 25 silných hráčů. Matěj Kroutil uhrál 3 body a obsadil dělené 13. – 14. místo. Martin Žaža hrál v posledním kole s průběžně vedoucím hráčem a připravil mu nemilé překvapení v podobě jediné porážky. Turnaj byl tak vyrovnaný, že vítěz měl 6 bodů a hráči na 2. – 6. místě měli 5 bodů! Bohužel pomocná hodnocení tentokrát odsunula Martina až na 5. místo. Ale Martin sám konečné pořadí komentoval: „No co, příště to vyhraju!“ Gratulujeme a pevně věříme, že to příště vyjde!