O Brankovického krále 2018

Seriál šesti turnajů seriálu KP mládeže v rapid šachu odstartoval v  sobotu 24.11.2018 turnajem O brankovického krále.

Do brankovického kulturního domu se sjelo na 140 mladých vyznavačů královské hry, aby poměřili síly v prvním turnaji nové sezóny. Naše výprava čítala 8 hráčů, přičemž Daniel Švagr dorazil do Brankovic již v pátek, jelikož se účastnil šachového soustředění, které pořádala Lokomotiva Brno. Ostatních 7 statečných dorazilo do Brankovic zamlženou trasou krátce po deváté ranní.

Úvod turnaje byl poznamenán jevem v našich končinách nezvyklým, když zástupci Durasu Brno přijeli (až na jednu výjimku) bez šachového materiálu! Asi chyba v Matrixu ?!?! I když se poskládaly drobty materiálu, který s sebou přivezli zástupci ostatních klubů navíc, stále chybělo několik šachovnic. Proto byli pořadatelé nuceni hráče Durasu do prvního kola  nenasadit s tím, že budou moci nastoupit až do druhého kola, kdy se doveze materiál z blízkých Bučovic…

V turnaji starších žáků (2003+) hrálo hned 5 našich borců.

Zbyhněv Adamiec dosáhl zisku 3 bodů a obsadil celkové 33. místo, čímž si oproti startovní listině o 1 místo polepšil!

Matěj Kroutil získal také 3 body a s lepšími pomocnými kritérii obsadil 31. místo. Matěj ztratil minimálně jeden bod kvůli tomu, že se nechal zlákat „rychlohrou“ soupeře a tahal rychleji, než přemýšlel.

David Ševčík byl další tříbodový, který díky ještě lepším pomocným kritériím obsadil celkové 29. místo.

Lukáš Moos vybojoval 4(!) body a uzavíral TOP20!

Martin Žaža získal na svoje konto také 4 body a umístil se díky lepším pomocným kritériím na 18. místě.

Pořadí na medailových pozicích:
1. Petříček Lukáš (Šk Kuřim) 6 b
2. Faja Vilém (Šachový Klub Lokomotiva Brno) 6 b
3. Khadash Samuel (Šachový Klub Lokomotiva Brno) 5,5 b

V turnaji mladších žáků (2007+) jsme měli zástupce tři.

Tomáš Hudec na svém prvním krajském turnaji hned zazářil, když po pěti kolech měl na svém kontě celé 4 body! Bohužel se mu v posledních dvou kolech nedařilo, a tak se 4 body obsadil dělené 29.místo. Ale na prvním velkém turnaji hned nadpoloviční počet bodů – to se hned tak nevidí. Asi má natrénováno 😉 I když se ještě bude muset naučit nekopírovat soupeřovo bleskové tempo.

Daniel Švagr vybojoval také 4 body a díky lepším pomocným hodnocením se vyšvihl nad Tomáše na celkové 24. místo! Stejně jako Tomáš potřebuje v některých situacích zpomalit a zamyslet se nad pozicí o něco déle.  Ale evidentně má taky natrénováno 🙂

David Žaža uhrál svůj nejlepší historický výsledek, když vybojoval celých 5(!) bodů, což stačilo na celkové 11. místo! Skvělé!

A na závěr TOP3:
1. Tajovský Šimon (ŠK Kuřim) 6,5 b
2. Hronek Ondřej (ŠK Kuřim) 6,5 b
3. Vavřínková Marie (Šachový klub Lokomotiva Brno) 6 b

Z celkového pohledu se letošní Brankovice našim chlapcům opravdu vydařily!

Kompletní fotogalerii najdete na Rajčeti.