OP 2: Tišnovský dvojblok

V neděli 11.11.2018 pokračoval OP družstev (dospělých) druhým kolem. Áčko doma přivítalo nekompletní tišnovské béčko. Jelikož hostů přijelo pouze sedm, tak naše Áčko -řečeno fotbalovou terminologií- vedlo hned z výkopu 1:0. A nakonec si připsalo další zápasové vítězství – tentokrát 5:3.

Béčko jelo na výlet do nejvzdálenější destinace – tišnovské sokolovny, kde na ně čekalo tišnovské áčko. Po příjezdu jsme zažili nepříjemné překvapení, neboť nebylo kde parkovat! Jak parkoviště, tak i přilehlé ulice byly zahlceny vozidly ze kterých proudily davy … taktéž do sokolovny! Že by nějaká souběžná akce? O jaký druh akce jde, jsme poznali v malém sále, kde se hrává Tišnovská věž. Do zadní hrací místnosti jsme se totiž proplétali mezi karimatkami s postávajícími, posedávajícími a polehávajícími … kulturisty

Ze začátku jsem měl obavy z rozšíření sbírky zpěvného ptactva, protože podle ELO bodů to byl souboj Goliáše a Davida. Ale za stavu 5:0 přišla dvě (pro domácí asi nemilá) překvapení, která  nám zajistila celé 2 partiové body! Nejprve na čtvrté desce před Martinem Žažou sklonil svého krále Lubomír Plašil, který po chybě ztrácel cenný materiál. Pak následovala výhra Davida Dumka na první šachovnici, když v koncovce V+J+S proti V+J+S došlo k výměně, ze které domácímu Janu Košatovi zbyli pouze 2 pěšci proti jezdci a 3 pěšcům. Na třetí desce pak ještě Petr Pečenka trápil Vojtěcha Pulčáka v koncovce V proti S+J+2p. Jenže remíza se nekonala, protože bílé lehké figury na prázdné šachovnici ukázkově spolupracovaly s králem, takže černá věž padla při zadržení postouplého pěšce a bylo vymalováno – 6:2.

Kompletní výsledky najdete na stránkách věnovaných této soutěži! Nebo na chess-results.