O pohárek BVK 2018

V sobotu 20.10.2018 se v řečkovické sokolovně pod titulem O pohárek BVK konaly 2 souběžné turnaje pro mládež.

V kategorii starších žáků náš oddíl reprezentoval Martin Žaža. Mezi 19 účastníky si vedl výborně, když nasbíral  4 body (ze 7 možných) přičemž ukořistil i cenné skalpy ELOvě silnějších soupeřů.  A jak vypadala medailová trojice?
1. Glozar Petr (ŠK Duras BVK Královo Pole) 6 b
2. Petříček Lukáš (ŠK Kuřim) 5,5 b
3. Dvořáková Olga (Spartak Adamov) 5 b

V kategorii mladších žáků jsme měli početnější zastoupení, protože mezi 42 jmény na startovní listině bylo hned 5 našich šachových nadějí! Ondra Prokop se ziskem 2,5 bodu obsadil celkové 34. místo. A jelikož vyrovnal svoje startovní číslo, může považovat turnaj za úspěšný. Tomáš Hudec na startovce figuroval jako „nereg. „, ale to asi jen kvůli tomu, že si pořadatel neověřil stav v databázi ŠSČR :-O Tomáš uhrál solidní 3 body a obsadil 27. místo. O tři příčky výše se umístil Tomáš Prokop, který byl ze tříbodových nejlepší (a porazil Tomáše ve vzájemném souboji ve 4. kole). Sedmé místo a pomyslný titul „skokana turnaje“ získal za neuvěřitelných 5 bodů Daniel Švagr nasazený jako 39. ! Šesté místo za pět skvělých bodů (a lepší pomocné hodnocení) obsadil David Žaža, který Dana porazil ve vzájemném duelu ve 3. kole na 4. desce. A ještě medailová trojice: