Veletržní turnaj 2018

Na konci školních letních prázdnin se v Brně (již tradičně) konal Veletržní turnaj. Letos se sešlo v prostorách SŠ IPaF Brno 72 startujících, aby od neděle 26.8. do neděle 2.9. poměřili v 9 kolech svoje síly na 64 polích.

Párování hráčů v prvním kole bylo jakési nestandardní (FIDE údajně zavedlo do Swiss-Managera nějaké šílené novinky), ale zase ukázalo, že šachy se dají hrát takřka nezávisle na věku 🙂

Nejlépe si vedl Jiří Jireš (7,5 b, MKS Vyškov), který prvních 6 kol nedal svým soupeřům šanci. V sedmém kole sice remizoval, ale výhrou v osmém kole si díky výsledkům ostatních soupeřů bodově zajistil celkové vítězství v turnaji. O zlato jej nemohla připravit ani prohra v posledním kole. Stříbrnou medaili vybojoval Tomáš Popper (7 b), bronzovou Petr Pokorný (6,5 b) – oba Unichess. Do první pětice se dostali ještě Josef Dirgas (6,5 b, ŠK Hustopeče) a Luděk Mészáros (6,5 b, Sokol Tábor).

Nejlepší ženou se stala naše Daniela Dumková (5 b, Šachy Zastávka).

Turnaj se hrál současně jako přebor JmŠS. Přeborníkem kraje se stal celkový vítěz Jiří Jireš, druhý skončil Josef Dirgas (6,5 b, ŠK Hustopeče), třetí Martin Pokladník (5,5 b, TJ Sloup). Titul přebornice JmŠS náleží nejlepší ženě turnaje Daniele Dumkové.

Dále byly vyhlašovány kategorie podle ELO, věku, … 

Články k turnaji najdete také na stránkách pořádající Lokomotivy, JmŠS, Kuřimi.

Fotky z průběhu turnaje najdete na Rajčeti.