Krajské kolo Přeboru škol 2018

V úterý 23.1.2018 se do Břeclavi sjeli mladí jihomoravští šachisté bojovat o postup na MČR školních družstev v rapid šachu.

Zastávecké školy reprezentovala 2 družstva (mezi družstvy 1. stupně ZŠ jsme letos zástupce neměli – tak třeba někdy příště).

V turnaji 2. stupně ZŠ bojovalo družstvo zastávecké základky ve složení Petr Pečenka, Martin Žaža, Rudolf Richter, Lukáš Moos a David Ševčík. Turnaj s přehledem vyhrála Jaroška (24 bodů z 28 možných), ale o druhé postupové místo se tvrdě bojovalo, což je vidět i z výsledků. Druhá Kuřim uhrála 17,5 bodu, třetí Kuldova 16,5. Naši borci s 15,5 body obsadili skvělé 6. místo, přičemž k postupu jim chyběly pouhé 2 body a na medaili ztráceli jeden jediný bod…

14 11 ZŠ J.A.Komenského Kyjov 7 1 0 6 7,5 87,5 90,0

Do turnaje SŠ vyrazilo družstvo zastáveckého gymplu ve složení Julie Richterová, David Dumek, Václav Motl a Tomáš Buchta. Julča s Davidem vybojovali po 5 bodech a obsadili 4. místa v samostatných turnajích odpovídajících šachovnic! Což je v dané konkurenci opravdu úctyhodný výkon! A když Vašek s Tomášem přidali do sbírky každý po 2 bodech, bylo z toho vynikající 4. místo. Hned za třemi brněnskými celky, v jejichž sestavách jsou ostřílení šachisté hrající nejvyšší mládežnické (i dospělácké) soutěže.