Netradičně předvánoční Ratíškovice 2017

Dne 16. 12. 2017 se odehrál druhý turnaj seriálu KP mládeže v rapid šachu. Oproti předchozím létům se konal nikoliv tradičně v Břeclavi, ale ve vzdálených Ratíškovicích. (Ratíškovské šachy se v tomto ročníku KP mládeže v rapid šachu posunuly o půl roku dopředu – z května do listopadu. Ale i v zimním období se tento turnaj jako součást KP již hrál – například v lednu 2009 pod mírně odlišným názvem „Ratíškovické šachy“. )

Letos na turnaj zavítalo 62 mladých šachistů a šachistek. Zastávku jeli reprezentovat čtyři mládežníci: Petr Pečenka, bratři Martin a David Žažovi a Lukáš Moos.

V turnaji hraném na sedm kol se nejlépe umístil Petr Pečenka, který se ziskem 4,5 bodu obsadil 11. příčku. Následován byl Martinem Žažou, jemuž se povedlo získat 4 body a obsadit 22. místo. Jen o tři místa za ním s taktéž čtyřmi body se umístil jeho bratr David, nemají si tedy co závidět. Lukáš Moos s 3,5 body skončil na 34. místě. Celkovým vítězem se pak stal Vilém Faja (6 bodů, Lokomotiva Brno). Naši chlapci se tak rozhodně nemají za co stydět, neboť vůči startovní listině mají všichni posun o pár míst vzhůru.

Hlavní rozhodčí Miroslav Hurta jako vždy nemilosrdně dohlížel na klid v hrací místnosti a díky rozhodnutí nedělat přestávky mezi koly se všechno stihlo relativně rychle. Organizátor a ředitel turnaje pan Martin Macek se postaral i o doprovodný program, jímž letos byla možnost zkusit si pár hodů v tamní kuželně.

Fotky a reportáž pořadatelů naleznete na jejich stránkách – pokud je tam přidají 😉

Reportáž z klávesnice a foťáku hlavního rozhodčího najdete na webu JmŠS.