Mikulášský turnaj Ivančice 2017

Ve čtvrtek 30.11.2017 jsme se (tradičně) místo tréninku vypravili do Ivančic na (tradiční) Mikulášský turnaj. Jedná se o obdobu brněnského turnaje Druhé úterý – hraje se 5 kol tempem 2×15 minut. V ivančickém Středisku volného času šachisté zaplnili celou místnost.

Minulý rok byl poměr zastáveckých a ostatních dětí celkem vyrovnaný, letos ovšem měla naše výprava (opět) jasnou početní převahu (16:5) .  Z oněch pěti byly 3 děti z Lokomotivy, jedno z Dubňan a jedno domácí.

Celkem 21(!) dětí bojovalo v pětikolovém turnaji, který měl letos jedno „zahřívací“ kolo navíc 😉 Nejlépe si vedli Lukáš Moos a Tomáš Novotný, kteří v posledním kole zasedli proti sobě v duelu o vítězství v turnaji.

Tomáš Novotný a Lukáš Moos v posledním kole

Vítězně z tohoto souboje vyšel Tomáš Novotný (Lokomotiva Brno), který si tak zajistil první místo. Lukáš Moos (Šachy Zastávka) obsadil druhé místo. Na bednu ještě vystoupal díky výhře v posledním kole Václav Motl (Šachy Zastávka). Nejúspěšnější ze tří dívenek byla Leontýna Hladká (Lokomotiva Brno).