O brankovického krále 2017

V sobotu 18.11.2017 se v KD v Brankovicích sešlo na 130 adeptů královské hry v prvním ze šesti turnajů ze seriálu KP mládeže v rapid šachu. Perfektní organizace byla vidět hned od počátku, neboť po vyhlášení výsledků minulého ročníku, úvodních proslovech a vydání losu pro první kolo bylo právě 10:00. Kromě obligátních hlášení nepovolených tahů nemuseli rozhodčí řešit vážnější situace. A jelikož se usazování dětí před začátkem každého kola obešlo bez potíží, turnaj velmi pěkně „odsýpal“ a kolem půl čtvrté bylo hotovo i s vyhlášením! Obrovské poděkování a uznání patří organizačnímu týmu!

V turnaji A si mezi 46 účastníky nejlépe poradili se soupeři chlapci z Lokomotivy Brno, kteří obsadili všechny 3 medailové posty: 1. Khadash Samuel 6,5 b, 2. Faja Vilém 6 b, 3. Khadash Kamil 5,5 b. 

Naši chlapci si v turnaji vedli všelijak 🙂

zprava: Petr Pečenka, Lukáš Moos, Martin Žaža

Petr Pečenka se ziskem 4,5 bodu ze 7 možných obsadil celkové 9. místo, v kategorii H16 to však byla stříbrná příčka! Gratulujeme!!!

stříbrní medailisté

Martin Žaža uhrál 4 body, což v turnaji s nadupanou  TOP20 znamenalo celkové 18 místo. Super!

Lukáš Moos neměl svůj den, protože dosažené 3 body a díky tomu 33. místo je velmi hubený výsledek. Ale jako rozehrávka před přeborem škol slušné 😉

zprava Lukáš Moos a Ondra Kupka (oba zády); foto převzato z webu http://www.sachybrankovice.cz/

Ondra Kupka si tentokrát vybral slabou chvilku, neboť 1 bod je opravdu daleko za jeho možnostmi. Ale není každý den posvícení a někdy jsou dny, že na cokoliv sáhnete, to vám soupeř pokazí 😉

V turnaji mladších žáků, kde startovní listina čítala 82 řádek, jsme zaznamenali velmi vyrovnanou špičku turnaje – ve výsledkové listině u prvních 4 najdete zisk  6 bodů, u dalších dvou 5,5 bodu a u dalších 10 uvidíte 5 bodů. Na bedně stanuli: 1. Hronek Ondřej (Kuřim), 2. Richter Rudolf (Ratíškovice), 3. Babula Matěj (Staré Město) – všichni 6 bodů.

My jsme měli 3 želízka v ohni. David Žaža nasbíral skvělých 5 bodů což stačilo na celkové 13. místo! Paráda!!!

první zprava zamyšlený David Žaža

Matěj Kroutil zažil atmosféru svého prvního velkého turnaje, který se mu opravdu vyvedl, neboť hned napoprvé vybojoval 4 body! Což stačilo na celkové 33. místo. A to ještě v prvním kole nehlásil spadený praporek soupeřky, čímž se připravil o cenou výhru nad loňskou medailistkou Laurou Coufalovou … Gratulace!!!

Matěj Kroutil

Ondra Prokop nasbíral během 7 kol 3 body a obsadil 61. místo. Občas jeho zápletky a experimenty navozovaly u diváků infarktové stavy, ale jak praví rčení: konec dobrý – všechno dobré 🙂 

Ondra Prokop (uprostřed)

Článek a bohatou fotogalerii najdete na stránkách pořadatele.