OP Brno-venkov 1: domácí derby 7,5:0,5 ve prospěch Áčka

V neděli 22.10.2017 zasedla v 9:30 za šachovnice v malém sále Dělnického domu v Zastávce obě naše družstva – ovšem proti sobě.

začátek byl v pohodě

Tajně jsem doufal, že bychom nemuseli dostat kanára. První bod Áčku vybojoval Pavel Kadeřábek, když porazil Kubu Bernarda. Kuba bohužel v zahájení přehlédl napadenou figuru, čehož soupeř využil a až do konce nepustil otěže utkání z rukou. Pak zaznamenali bodové zisky Petr Wehrenberg a Karel Jahn, když přehráli Tomáše Prokopa a Honzu Kupku. Tomáš neprokoukl léčku vedoucí k rozbití domečku a Honza šel do koncovky s figurou a nějakým pěšcem méně. Pak bodoval Jan Karber, který porazil Lukáše Moose. 

bílá dáma se chystá na rozhodující výlet

Lukáš v začátku nereagoval úplně nejlépe na hrozbu šustrmatu (budeme si to muset zopakovat) a k tomu ještě přehlédl svého napadeného střelce, takže na tom byl od začátku podobně jako Kuba. David Dumek asi 30 tahů vzdoroval Ondrovi Hudecovi.

soustředění na prvních stolech

Martin Žaža kladl odpor Rudovi Klapalovi asi o 15 tahů déle, ale v obou případech byl odpor marný. Moje přání neodejít s ptáčkem zpěváčkem se vyplnilo, když půl bodu Béčku zajistil Vašek Motl remízou s Dušanem Lackem. 

do remízy je ještě daleko

Nejdéle se hrála partie Petr Pečenka – Jirka Kubíček. Partie byla vyrovnaná, až do chvíle, kdy Jirka chyboval. Bohužel Petr vzápětí svého soupeře napodobil a bylo vymalováno. Zde se potvrdilo rčení, že partii vyhrává většinou ten, kdo udělá chybu jako předposlední.

Kompletní výsledkový servis najdete klasicky v databázi soutěží.