OP BO 1: Na úvod Áčko porazilo Ivančice B 5:3

Kvůli kolizi se soustředěním taneční skupiny MightyShake Zastávka se dnešní utkání hrálo v prostorách DDM. Ráno jsme během asi 10 minut nachystali v sále 8 stolků a po odevzdání soupisek se mohlo 1. kolo letošního ročníku zahájit. Áčko nastoupilo takřka v základní sestavě (nenastoupil Libor Diviš), hostům chyběli ze základní sestavy 2 borci. Když se autor těchto řádek vrátil na místo zápasu kolem 13:00, bylo v zápise 5 remíz (1. – 4. a 8. deska) a jedna výhra na 7. desce.
Závěr utkání byl celkem dramatický – dohrávaly se 2 partie za stavu 3,5:2,5.  Jan Karber vypadal s panem Práškem na prohru, protože ivančický pěšec se po krajním sloupci blížil nebezpečně do dámy.
Když už stál na předposlední řadě, objevil se motiv věčného šachu dámou, s čímž se hráč hostů nemínil smířit. Ke své smůle ovšem při uhýbání králem vstoupil na pole, kde dostal jezdcem vidličku na královskou dvojici a vzdal.
Následně se Ruda Klapal s panem Kočím dohodli na remíze, když na šachovnici stáli už jen králové a 2 pěšci na každé straně.
Remízu si mohli dát už asi o hodinu dříve, ale zkoušeli nejprve věžovku, pak pěšcovku. Chybkami si komplikovali život (a pozici), ale naštěstí si je vzájemně „vraceli“, a tak výsledná remíza byla (alespoň podle názoru autora příspěvku) zasloužená.

Kompletní výsledky najdete na webu ŠSČR nebo na chess-results.