Drtivý dopad ;-)

Druhý den se našim chlapcům moc nevedlo a postupně padali výsledkovou listinou až na konečné 21. místo. Což je ale o 1 místo lepší než startovní číslo, tedy mírný úspěch, prakticky potvrzení papírových předpokladů 🙂

Ve streamu ze druhého dne zkuste 0:12, 0:59, 1:02, 2:01, 2:19.

Skokan dne :-)

Po prvním hracím dnu (5 zápasů) je v kategorii středních škol družstvo zastáveckého G TGM překvapivě nejlepším jihomoravským družstvem 🙂  A můžeme říci, že je skokanem dne, když z původně 22. místa (startovní číslo) vyskočilo na průběžné 12. místo!!! Jen tak dál!

Na streamu z 1. dne zkuste nastavit časy (h:min): 0:27, 1:13, 3:06. Původní 4hodinový stream má najednou 5:38, takže výše uvedené časy neplatí. Nově by mělo fungovat 2:06, 2:52, 4:45 🙂

Martin Žaža vyhrál OPEN Hodonice!

V sobotu 8. 6. 2019 skončil seriál KP mládeže v rapid šachu turnajem v Hodonicích. Mezi 82 startujícími jsme měli 3 želízka v ohni. Šimon Řehák uhrál 3 body a obsadil celkové 56. místo. David Žaža uhrál o půl bodu více, což stačilo na konečné 43. místo. Nejlépe si vedl Martin Žaža, který svým soupeřům dovolil pouze 1 remízu (a to ještě v posledním kole) a se ziskem 6,5 bodu celý turnaj suverénně vyhrál. Gratulujeme!!!

Na 2. místě skončil Martinův soupeř z posledního kola Pavel Vojtek (Jezdci Jundrov, 5,5 b), bronz si vybojoval Jakub Molík (GPOA Znojmo, 5,5 b).

Článek na webu JmŠS, fotogalerie zde.

Jarní turnaj 2019 v Břeclavi

V sobotu 18. 5. 2019 se v sále Domu školství v Břeclavi konal předposlední turnaj ze seriálu KP. Naše čtveřice Martin Žaža, Matěj Kroutil, Šimon Řehák a Daniel Švagr se rozdělila podle věku do dvou turnajů na dvě dvojice.

V turnaji Nadějí (ml. žáci) nasbíral Šimon Řehák 4 body za 4 výhry a mezi 65 startujícími se umístil na krásném 24. místě (desítka čtyřbodových borců zabírala 20. – 30. příčku). Ještě lépe si vedl Daniel Švagr, který se ziskem 5 bodů obsadil skvělé 9. místo (pětibodoví obsadili 6. – 12. příčku). Jen tak dál!

turnaji Talentů (st. žáci) bylo na startovní listině 25 silných hráčů. Matěj Kroutil uhrál 3 body a obsadil dělené 13. – 14. místo. Martin Žaža hrál v posledním kole s průběžně vedoucím hráčem a připravil mu nemilé překvapení v podobě jediné porážky. Turnaj byl tak vyrovnaný, že vítěz měl 6 bodů a hráči na 2. – 6. místě měli 5 bodů! Bohužel pomocná hodnocení tentokrát odsunula Martina až na 5. místo. Ale Martin sám konečné pořadí komentoval: „No co, příště to vyhraju!“ Gratulujeme a pevně věříme, že to příště vyjde!

Stříbro v Havlíčkově Brodě!

V sobotu 27.4.2019 se hrála Velká cena Havlíčkova Brodu (v minulých letech známá jako Pribináček). Z našich luhů a hájů vyrazila na Vysočinu čtveřice hráčů: Šimon Řehák, David Žaža, Petr Pečenka a Martin Žaža.

V turnaji mladších žáků si mezi 66 účastníky výborně vedl Šimon Řehák, který nasbíral vynikajících 5 bodů z 8 možných a obsadil krásné 15. místo.

V turnaji starších žáků se mezi 75 účastníky naši borci nejenže neztratili, ale naopak dávali o sobě pořádně vědět. David Žaža uhrál 4,5 bodu, což jej vyneslo na celkové 27. místo. Petr Pečenka nasbíral ještě o 0,5 bodu více, což ve finále stačilo na 15. místo. A nejlépe si vedl Martin Žaža, který se 6,5 b obsadil stříbrnou příčku! Nádherná práce! Blahopřejeme!

Ve Znojmě tou dobou ZŠ Šumná pořádala pro děti turnaj „Memoriál Bohumila Nekuly“. Náš reprezentant Daniel Švagr si mezi 41 účastníky vedl velmi úspěšně, když nasbíral 4 body ze 7 možných a obsadil celkové 12. místo! Paráda!

Okresní přebor družstev (dospělých)

V neděli 7. 4. 2019 skončil 11. kolem OP družstev (dospělých). Áčko hrálo doma se Střelicemi „B“, Béčko se utkalo v kuřimské Kotelně s domácím „F“. Obě naše družstva prohrála poslední zápasy shodně 2,5:5,5. Béčko tak zůstalo poslední, Áčko obsadilo 6. místo, tj. absolutní střed tabulky.

Šachová první dubnová sobota 6. 4. 2019

První dubnová sobota (6. 4. 2019) byla ve znamení hned dvou zajímavých akcí. Jednak se v Náměšti nad Oslavou hrál tradiční turnaj O velikonočního beránka, který naše děti láká jak svojí blízkostí, tak bohatým a nevšedním cenovým fondem. Současně se však hrál v Rajhradě Memoriál Jana Krejčího, který byl zajímavý nejen pro děti (další turnaj ze seriálu KP), ale i pro dospělé, jelikož turnaj A se hrál jako přebor JmŠS v rapid šachu jednotlivců.

Do Náměště zamířilo 6 našich borců. V turnaji mladších žáků si mezi 51 účastníky velmi dobře vedl Ondřej Prokop, který se ziskem 3,5 b (ze 7 možných) obsadil 26. místo. V turnaji starších žáků jeho starší bratr Tomáš uhrál 2 body a obsadil 62. místo (mezi 70 účastníky). Podstatně lépe se vedlo trojici: 26. Václav Motl 4 b, 18. David Žaža 4 b, 16. Martin Žaža 4,5 b. Skvělým výsledkem 5,5 b a celkovým 3. místem se s mládežnickou kariérou rozloučil Petr Pečenka. Gratulujeme!

Do Rajhradu jela trojice mladších žáků Alena Pokorná, Šimon Řehák a Daniel Švagr. Doplnili je v turnaji A ještě Petr Vrbík, Daniela Dumková a autor těchto řádek Aleš Dumek. Mladší žáci si již tradičně zabrali školní jídelnu. Mezi 49 účastníky obsadila se dvěma body 42. místo Alena Pokorná, 22. skončil Šimon Řehák se 4 b. Těsně pod stupni vítězů (4.) skončil s 5,5 b Daniel Švagr. Skvělé!

Turnaj starších žáků se hrál bez naší účasti. Turnaj pro dospělé a dorost se hrál jako přebor JmŠS v prvním patře ZŠ. Nejlépe z našich zástupců si vedla Daniela Dumková, která se ziskem 4 bodů obsadila celkové 15. místo. Mezi ženami skončila druhá. Super!

Jarní turnaj Ivančice 2019

Ve čtvrtek 4. 4. 2019 jsme si místo tréninku zajeli do Ivančic. Tentokrát se díky dvěma domácím zástupcům hrál otevřený oddílový přebor 😉 Díky takřka bleskovému přístupu hráčů ke hře se tentokrát stihlo (místo tradičních pěti) odehrát celých 7 kol!