Ivančický brousek 2018

Letos se Ivančický brousek hrál jako otevřený přebor okresu Brno-venkov v bleskovém šachu. Na startovní listině bylo 20 (aktivních) účastníků ze 6 klubů (5x Ivančice, 4x Ořechov, 4x Zastávka, 2x Ratíškovice, 2x Střelice, 1x Mor. Slávia Brno) plus 2 neaktivní domácí.

V základní skupině, která se hrála na 19 kol (každý s každým), se nejvíc dařilo trojici Pavel Kubát (Ořechov), Josef Kolek a Jiří Sysel (oba Ivančice).

Pavel Kubát v partii s Tomášem Staňkem

Turnaj celkově vyhrál Pavel Kubát z Ořechova a zároveň získal titul okresního přeborníka v bleskovém šachu a finanční prémii 200,- Kč v kategorii ELO 1800+.

vítězové: Pavel Kubíček se soudkem Svijan, Pavel Kubát s poháry a soudkem
Plzně a Jiří Sysel s lahví utopenců

OŠS Brno-venkov vypsal i další výkonnostní prémie. V kategorii ELO 1000 – 1599 ji získal Josef Skalník z Ivančic. V kategorii ELO 1600 – 1799 získal prémii Josef Kolek z Ivančic. Tyto výkonnostní kategorie se pro větší objektivitu vyhlašovaly podle výsledků základní části.

Zbyhněv Adamiec s brouskem

Z našeho oddílu se turnaje zúčastnili 3 borci. Po základní části byl 13. Martin Žaža 8 b, 17. David Ševčík 3,5 b, 20. Zbyhněv Adamiec 0,5 b.

V nadstavbové části se ve finále B nejvíce dařilo našemu Martinu Žažovi (rapid ELO 1314), který vybojoval 8 bodů z 9 možných. Druhý skončil domácí Roman Patočka (1602) se 6 body a 3. místo se ziskem 5,5 bodu obsadil Jan Peška (1639) ze Střelic. David Ševčík (1042) nasbíral 3,5 bodu a obsadil 17. místo. Oproti základní části si bodově polepšil Zbyhněv Adamiec (1000), který uhrál 1,5 bodu, ale na posun ve výsledkové listině to nestačilo. Díky účasti a svým výsledků se chlapci mohou pyšnit tím, že patří mezi TOP15 blicařů v našem okrese!

Finále A pořadím ze základní části trošku zamíchalo. Vítězem se stal Kubát Pavel (1982) z Ořechova s 9 body. Stříbrnou příčku vybojoval se 6 body domácí Jiří Sysel (2002). Bronzový stupínek obsadil za 5,5 bodu Pavel Kubíček (1965) z Ořechova.

Fotografoval Petr Doležal.

Ratíškovské šachy 2018

Druhý turnaj ze seriálu KP mládeže se konal 22.12.2018 v Ratíškovicích. Náš oddíl měl v 62členném turnaji trojí zastoupení: David Ševčík, Martin Žaža a David Žaža. Všichni tři borci nasbírali 4 body a umístili se v horní polovině výsledkové listiny.

O přeborníka Králova Pole 2018

Tradiční předvánoční turnaj pořádaný Durasem Brno pro začínající šachisty a šachistky měl na startovní listině 29 jmen. Jediný zástupce našeho oddílu Daniel Švagr si vedl výborně, když získal 4,5 bodu ze 7 možných a obsadil celkové 7. místo. Kdyby v posledním kole neprohrál s celkovým vítězem, měl by medaili!

KP DM 2 – z trůnu nás sesadily Vacenovice

V sobotu 15.12.2018 pokračoval druhým srazem KP družstev mládeže. Naše Áčko po vítězné šňůře na prvním srazu mohlo očekávat pouze vítěze a druhá nejlepší družstva z ostatních skupin. SwissManager určil soupeře v pořadí: Kuřim D, Vacenovice, Jezdci Jundrov. Výsledky výhra, prohra a remíza nám zajišťují průběžné druhé místo za Vacenovicemi, které utržily porážku od Jezdců v základní skupině. Na průběžném třetím místě je Kuřim „D“ se dvěma prohrami. Našemu Béčku chyběla nemocná opora Tomáš Prokop a bohužel se dětem nepovedlo urvat ani jeden zápasový bod. Proto naše Béčko zatím uzavírá průběžné pořadí. Poslední sraz se bude konat za více než 1 měsíc (konkrétně 26.1.2019) ve Vyškově. Fotky najdete opět na Rajčeti.