MMaS 2018

znak_mmas_orlice_2Letošní Mistrovství Moravy a Slezska mládeže do 16 let proběhlo 27.10. – 1.11.2018 v hotelu Dlouhé stráně, tedy (tradičně) v Koutech nad Desnou. On-line přenosy jste mohli sledovat na stránkách pořadatele SK Slavia Orlová.

Výsledky jsou klasicky na chess-results.com:
H+D10H+D12H+D14H+D16FIDE OPEN

Naše barvy hájí sourozenci Žažovi. David hrál v kategorii do 10 let, uhrál 3,5 bodu a obsadil celkové 56. místo (oproti startovní listině zlepšení o 1 místo). Dalo by se tedy říct, že hrál podle papírových předpokladů. A každé zlepšení oproti startovní listině se počítá jako úspěch. Martin hrál v nejstarší kategorii do 16 let. S celkovým ziskem 4 bodů se umístil na 36. příčce (zlepšení o 10 míst oproti startovní listině). Díky cenným výhrám a remízám s ELOvě silnějšími soupeři si připíše 57 bodů na FIDE ELO !

Celkovou zprávu o jihomoravské výpravě najdete na webu JmŠS.

OP 1: Béčku zpíval kanárek, Áčko bodovalo v Ivančicích

V neděli 21.10.2018 zahájil nový ročník OP družstev (dospělých). Za Béčko doma tradičně hrají mládežníci (pokud se jich sejde dostatečné množství). Kuřimské Káčko bylo dnes nad jejich síly. Nejprve asi po hodině – hodině a půl popadaly zadní desky a přední trojice neodolávala o mnoho déle. V zápasech se projevila zkušenost Kavárníků, kteří trpělivě čekali na chybky našich chlapců – tu vidle na obě věže, tu ztráta figury, tu několik ztracených pěšců … A tak za necelé 3 hodiny bylo vymalováno – 0:8. Vyzkoušeli jsme si v praxi fungl nové červené hodiny DGT 3000, ale s focením to bylo trochu horší, protože nečekaně vypověděly službu 2 žárovky (= špatné světlo).

Áčko vyjelo k prvnímu zápasu do blízkých Ivančic.
V téměř základní sestavě přesvědčivě vyhrálo nad domácím týmem 5,5 : 2,5. Gratulace k vítězství a doufáme, že v podobném duchu budou výsledky přibývat i v dalších kolech 😉

 

Kompletní informace najdete také na stránkách ŠSČR v sekci soutěží družstev.

O pohárek BVK 2018

V sobotu 20.10.2018 se v řečkovické sokolovně pod titulem O pohárek BVK konaly 2 souběžné turnaje pro mládež.

V kategorii starších žáků náš oddíl reprezentoval Martin Žaža. Mezi 19 účastníky si vedl výborně, když nasbíral  4 body (ze 7 možných) přičemž ukořistil i cenné skalpy ELOvě silnějších soupeřů.  A jak vypadala medailová trojice?
1. Glozar Petr (ŠK Duras BVK Královo Pole) 6 b
2. Petříček Lukáš (ŠK Kuřim) 5,5 b
3. Dvořáková Olga (Spartak Adamov) 5 b

V kategorii mladších žáků jsme měli početnější zastoupení, protože mezi 42 jmény na startovní listině bylo hned 5 našich šachových nadějí! Ondra Prokop se ziskem 2,5 bodu obsadil celkové 34. místo. A jelikož vyrovnal svoje startovní číslo, může považovat turnaj za úspěšný. Tomáš Hudec na startovce figuroval jako „nereg. „, ale to asi jen kvůli tomu, že si pořadatel neověřil stav v databázi ŠSČR :-O Tomáš uhrál solidní 3 body a obsadil 27. místo. O tři příčky výše se umístil Tomáš Prokop, který byl ze tříbodových nejlepší (a porazil Tomáše ve vzájemném souboji ve 4. kole). Sedmé místo a pomyslný titul „skokana turnaje“ získal za neuvěřitelných 5 bodů Daniel Švagr nasazený jako 39. ! Šesté místo za pět skvělých bodů (a lepší pomocné hodnocení) obsadil David Žaža, který Dana porazil ve vzájemném duelu ve 3. kole na 4. desce. A ještě medailová trojice:
1. Hronek Ondrej (ŠK Kuřim), 7 b
2. Karafiát Vojtěch (ŠK Duras BVK Královo Pole) 6 b
3. Ševčík Pavel (ŠK Kuřim) 5,5 b

Turnaj lze celkově považovat jako vydařenou přípravu na začátek sezóny 🙂