Generační turnaj 2018 na Zelňáku

Oblíbený Turnaj napříč generacemi se konal již v sobotu 15.9.2018. Ředitel turnaje Miloš Koci zajistil milovníkům královské hry krásné prostory Tržnice na Zelném trhu.

Mezi 48 účastníky byli i dva zástupci našeho oddílu. Daniel Švagr si vyzkoušel po čistě žákovském Druhém úterý turnaj bez věkového omezení a se 2 získanými body je určitě spokojený. Před zahájením turnaje se stihl Daniel rozehrát a rozebrat nějakou tu šachovou teorii s Petrem Pečenkou.

Daniel a Petr při přípravě 😉 Foto laskavě poslala paní Iva Švagrová

Petr nasbíral pěkných 5 bodů (22. místo) a v posledním kole dokonce získal skalp expředsedy pořádajícího oddílu Jiřího Vachka.

Turnaj vyhrál trojblok mládežníků pořádajícího oddílu:
1. Šimon Volák (7 b), 2. Samuel Khadash (7 b), 3. Kamil Khadash (6,5 b) – všichni Lokomotiva Brno. Mládí vpřed!  🙂

Článek s fotodokumentací najdete na webu JmŠS.

Na Druhém úterý cinkalo stříbro!

V úvodním turnaji nového ročníku seriálu Druhé úterý se blýskl stříbrnou medailí Daniel Švagr, který v pětikolovém zápolení podlehl pouze kuřimské Emě Kubátové. Dle hodnocení hlavního rozhodčího všech 6 účastníků turnaje B oplývalo rychlýma rukama 🙂 A díky svým takřka bleskovým výkonům děti vytvořily rekord v rychlosti odehrání turnaje, když 5 kol zvládly za 90 minut!

6 Doležal Velen CZE 1000 ŠK Lokomotiva Brno 0,0 0 9,0 15,0

Článek s fotografiemi z pera hlavního rozhodčího najdete na webu JmŠS. Výsledky A turnaje najdete na stránkách chess-results.

Veletržní turnaj 2018

Na konci školních letních prázdnin se v Brně (již tradičně) konal Veletržní turnaj. Letos se sešlo v prostorách SŠ IPaF Brno 72 startujících, aby od neděle 26.8. do neděle 2.9. poměřili v 9 kolech svoje síly na 64 polích.

Párování hráčů v prvním kole bylo jakési nestandardní (FIDE údajně zavedlo do Swiss-Managera nějaké šílené novinky), ale zase ukázalo, že šachy se dají hrát takřka nezávisle na věku 🙂

Nejlépe si vedl Jiří Jireš (7,5 b, MKS Vyškov), který prvních 6 kol nedal svým soupeřům šanci. V sedmém kole sice remizoval, ale výhrou v osmém kole si díky výsledkům ostatních soupeřů bodově zajistil celkové vítězství v turnaji. O zlato jej nemohla připravit ani prohra v posledním kole. Stříbrnou medaili vybojoval Tomáš Popper (7 b), bronzovou Petr Pokorný (6,5 b) – oba Unichess. Do první pětice se dostali ještě Josef Dirgas (6,5 b, ŠK Hustopeče) a Luděk Mészáros (6,5 b, Sokol Tábor).

Nejlepší ženou se stala naše Daniela Dumková (5 b, Šachy Zastávka).

Turnaj se hrál současně jako přebor JmŠS. Přeborníkem kraje se stal celkový vítěz Jiří Jireš, druhý skončil Josef Dirgas (6,5 b, ŠK Hustopeče), třetí Martin Pokladník (5,5 b, TJ Sloup). Titul přebornice JmŠS náleží nejlepší ženě turnaje Daniele Dumkové.

Dále byly vyhlašovány kategorie podle ELO, věku, …

Články k turnaji najdete také na stránkách pořádající Lokomotivy, JmŠS, Kuřimi.