Jarní žákovský turnaj Břeclav 2018

V sobotu 19.5.2018 hostila mladé šachisty po roce a půl (po dvou předvánočních výpadcích) v netradičním jarním termínu Břeclav. Poslední (šestý) díl seriálu turnajů KP v rapid šachu mládeže se odehrál v sále Domu školství.

V Turnaji nadějí (do 12 let) jsme mezi 57 startujícími 2 želízka v ohni. Daniel Švagr se zúčastnil svého prvního turnaje krajského formátu. Daniel (jako takřka každý nováček) nejčastěji doplácel na to, že ruka byla rychlejší než hlava. Nicméně hned napoprvé nasbíral 3 (!) body, což mu v konečném účtování přineslo 34. místo.

Matěj Kroutil a Daniel Švagr před začátkem druhého kola

Matěj Kroutil vybojoval 4 vítězství a obsadil celkovou 24. příčku. Matěje zaskočily v prvních 2 kolech kuřimské Ema a Běta Kubátovy, ale pak se mu povedla čtyřbodová šňůra, aby si v posledním kole nechal dát vidličku vedoucí ke ztrátě dámy.

V turnaji zvítězil kuřimský dvojblok: 1. Václav Šetina (1445, ŠK Kuřim) 6,5 b a 2. Šimon Tajovský (1463, ŠK Kuřim) 6 b. Bronzovou medaili vybojoval Pavel Vojtek (1493, Jezdci Jundrov) 5,5 b.

V Turnaji talentů nás zastupoval Petr Joch, který uhrál 2 body a obsadil 34. místo.