Znojemská královna 2018

V sobotu 21.4. a v neděli 22.4.2018 se v krásném prostředí Louckého kláštera odehrál Znojemský šachový festival.

V menším sálku se pod bdělým okem hlavního rozhodčího Radka Skoumala utkalo 36 dětí ve 2. ročníku turnaje O Znojemského rytíře 2018 (turnaj pro chlapce a dívky, které nechtěly hrát Královničku). Nováček našeho oddílu Daniel Švagr začal sbírat turnajové zkušenosti celkem úspěšně, když uhrál 2,5 bodu a obsadil 28. místo. V turnaji zvítězil Ondřej Zelený (1533, Caissa Třebíč) se 7 body,  2. skončil Michal Štoudek (1260, Lokomotiva Brno) 6 b a na 3. místě Adam Vylíčil  (1431, T.J. Sokol Morkovice) 5 b.

V obrazovém sále v turnaji Znojemská královna (hranému jako MČR žen) bojovalo o titul mistryně ČR letos 17 hráček, což je oproti minulému roku (8 účastnic) úspěch.

Navíc téměř polovina startujících byla ověnčena tituly WGM, WIM či WFM! Kdyby festival nekolidoval s mládežnickou extraligou a 1. ligou, mohlo být účastnic (jak Královny, tak i Královničky) více…

Miss turnaje Daniela Dumková uhrála 4,5 bodu, což stačilo na 13. místo (obhájení startovní pozice). V turnaji si výborně vedla WIM Nataša Richterová, která vybojovala 3. místo!

Poř. Tit Jméno FED Rtg Klub/Místo Body  PH 1   PH 2   PH 3
1 WGM Worek Joanna CZE 2305 ŠK JOLY Lysá nad Labem 7,5 42,0 42,5 34,0
2 WGM Movsesian Julia SVK 2313 ŠK Aurora Praha 7,0 42,5 46,5 34,5
3 WIM Richterová Nataša CZE 2084 Agentura 64 Grygov 6,0 43,5 45,5 27,0
4 WGM Kulovaná Eva CZE 2178 ŠK Lokomotiva Brno, z.s. 5,5 44,5 48,5 28,0
5 WIM Novosadová Kristýna CZE 2099 Beskydská šachová škola z.s. 5,5 43,0 46,5 23,8
6 WGM Sikorová Olga CZE 2248 TŽ Třinec 5,0 42,5 46,0 23,0
 …  …  …  …  …  …  …
13   Dumková Daniela CZE 1822 Šachy Zastávka 4,5 30,5 31 13
14 WFM Folková Martina CZE 2145 TJ Šakal Kozolupy 4 42 44 15,5

Ve velkém štukovém sále hrálo 19 děvčat Královničku (turnaj pro dívky do 14 let) – letos bez naší účasti.

A na sousedních 18 stolech probíhaly partie Memoriálu ing. Jana Turka (devítikolový rapid pro muže a ženy, které nechtěly hrát dvoudenní Královnu).

Ondra Hudec vybojoval 5,5 bodu a obsadil skvělé 11. místo! Autor těchto řádek se 4 body obsadil 27. místo.  Medailová tajenka dopadla takto: 1. Malý Marek (2120, Klub šachistů Říčany 1925) 7 b, 2. Růžička Josef (2057, TJ Znojmo) 7 b, 3. Pakosta Miroslav (2042, Jezdci Jundrov) 6,5 b.

Jelikož vše probíhalo v přátelské atmosféře, rozhodcovské trio Marie Tancerová, Dominik Fryda, Ondřej Zámečník nemuselo řešit žádné zapeklité situace 🙂

Obsáhlou fotogalerii najdete na Rajčeti ve sbírce pana Šimíka.

KP družstev mladších žáků 2018

KP družstev mladších žáků se uskutečnil v sobotu 14.4.2018 v Zastávce. Sedmikolový turnaj s tempem 2 x 15 minut byl určen pro šestičlenná družstva dětí narozených v roce 2006 a mladší.

Z předem přihlášené patnáctky se v Dělnickém domě nakonec sešlo 13 týmů, aby bojovaly o titul krajského přeborníka a postup na MČR. Nejpočetnější výprava čítající 5 (!) družstev přijela z Kuřimi, 3 družstva dodala Lokomotiva Brno, po jednom Brankovice, Duras, Vyškov a domácí Zastávka. Ze 2 hráčů SVČ Rosice a 2 hráčů Durasu  se utvořil mix.

Nejlépe si vedla družstva Lokomotivy Brno a Kuřimi, která obsadila prvních 5 příček celkového pořadí!

13 13 ŠK Kuřim „E“ 7 1 0 6 3 60 12,5

Kompletní výsledky najdete na chess-results.

Ztráty a nálezy: modré pantofle se zeleným páskem velikosti 33/34 jsou k dispozici u ředitele turnaje.

Kompletní fotogalerii najdete na Rajčeti.

Memoriál Jana Krejčího 2018

V sobotu 7.4.2018 se sešli šachové naděje v Rajhradě v pátém turnaji ze šestidílného seriálu turnajů KP v rapid šachu mládeže. Mimo mladších a starších žáků bojovali v doprovodném turnaji i dorostenci a dospělí. Naše výprava tentokrát moc početná nebyla, protože současně – bohužel v netradičním termínu – se v Náměšti nad Oslavou hrál turnaj O velikonočního beránka. A protože Beránek je mezi našimi dětmi velmi oblíbený turnaj, jeli někteří naši chlapci bojovat do Náměště …

Mezi nejmladšími jsme zástupce neměli, mezi 75 staršími žáky jsme měli 2 zástupce. Ondra Kupka nasbíral 3 body a obsadil 48. místo.

Matěj Kroutil uhrál o bod méně a obsadil 64. místo.

V doprovodném turnaji jsme mezi 40 startujícími měli také 2 zástupce. Autor článku vydřel 2,5 bodu, což stačilo na celkové 32. místo.

To Daniela Dumková si vedla nepoměrně lépe a s 5 body jako nejlepší žena obsadila krásné 6. místo. Ovšem vzhledem k tomu, že kvůli studiu má šachy prozatímně odsunuté na druhou kolej, je to výsledek nade všechna očekávání 🙂

Kompletní fotogalerii, na které se podílel i Pavel Kupka, najdete na Rajčeti.

O velikonočního beránka 2018

Z našich účastníků Beránka tentokrát zprávu nikdo nenapsal, takže jen telegraficky. V turnaji mladších žáků hrál Ondra Prokop, který uhrál fantastické 4 body a mezi 50 účastníky obsadil celkové 14. místo!

V turnaji starších žáků mezi 62 startujícími naše barvy hájili 3 borci. Tomáš Prokop uhrál 3 body a obsadil 43. místo. Vašek Motluhrál také 3 body, ale díky lepšímu pomocnému hodnocení obsadil celkové 38. místo. Nejlépe si vedl David Žaža, který se ziskem 4 bodů obsadil 24. místo.