Memoriál Jana Krejčího 2017

V sobotu 25.3.2017 hostil Rajhrad účastníky dalšího turnaje započítávaného do seriálu KP mládeže v rapid šachu.

V turnaji mladších žáků jsme byli zastoupeni pouze materiálem 🙂

To v turnaji starších žáků jsme mezi 71 účastníky měli hned 4 želízka v ohni. Honza Kupka nasbíral 2,5 bodu a obsadil 57. místo.  Ondra Kupka uhrál ještě o půl bodu víc a skončil na 53. místě. Vašek Motl získal 3,5 bodu, což stačilo na 38. místo.  Nejlépe si vedl Petr Pečenka, který se ziskem 5 bodů obsadil vynikající 12. místo.

turnaj B

V turnaji pro dorost a dospělé mezi 40 účastníky zkusil štěstí i autor těchto řádek Aleš Dumek. Ke zisku poloviny bodů chybělo trochu toho šachového štěstíčka (2 partie ve vyhraných pozicích prohrál na čas a nepovedla se jedna věžovka), 3 body tak stačily na 30. místo. Podstatně lépe si vedla Daniela Dumková, která turnaj vyhrála a to stylem start – cíl, když ze 7 bodů jich získala 6,5.

turnaj A - vyhlášení výsledků
turnaj A – vyhlášení výsledků

Kompletní fotogalerie na Rajčeti.

Memoriál Leoše Roztočila 2017

Ve středu 22.3.2017 se v malém sále Dělnického domu v Zastávce sešlo 13 vyznavačů bleskové hry, aby změřili síly v jednom z nejstarších turnajů, který se v okolí (ale dost možná i v rámci Jihomoravského kraje) hraje s takřka železnou pravidelností.

A s potěšením lze konstatovat, že se mezi stávajícími účastníky najdou i tací, kteří se účastní tohoto turnaje od jeho prvopočátku (i když někdy třeba jen jako diváci).

Letošní 38. ročník se hrál systémem každý s každým. Ve 13 kolech nechyběly (jako vždy při bleskovkách) zajímavé situace – například přeskočení pěšce střelcem („Toho jsem přehlídl …“), podobně přehlížené stání v šachu a podobně.