Online turnaje pořádané Sportovním klubem Vyškov

Turnaje (na lichess.org) jsou určeny pro všechny bez rozdílu věku a výkonnosti. Převážnými účastníky těchto turnajů jsou mládežníci z různých klubů.  Odkazy pro přihlášení do těchto turnajů jsou uveřejňovány na stránkách vyškovských šachistů: http://sachyvyskov.netstranky.cz/aktuality.html a nebo na https://www.facebook.com/skvyskov/
Upozornění pro hráče, kteří ještě nejsou zaregistrováni v aplikaci: před přihlášením do turnaje je třeba se přihlásit do do klubu SK Vyškov na stránkách aplikace (odkaz https://lichess.org/team/sk-vyskov)!

26. týden:

Hraje se tempem 2×5 min. + 2 sek. na tah. Turnaj je losován švýcarským systémem na 9 kol.

ME v online šachu

Online Mistrovství Evropy 2020 (16. – 31. 5. 2020) se mohou zúčastnit všichni hráči, kteří mají FIDE ID.

• D. 2001 – 2300

V těchto 4 kategoriích platí, že z kvalifikace (1. den) postupuje 250 nejlepších hráčů do finále (2. den)  a následně 100 nejlepších z finále postupuje do vyšší kategorie!!!

• E. 2300+

Vklad: 5 EUR (nevratná částka), zdarma GM, WGM, IM, WIM

Registrace nejpozději 2 dny před zahájením turnaje (účast omezena!).

Propozice

Brožura

Další podrobnosti v článku na webu JmŠS.

KP JmŠS v on-line šachu

Přebor JmŠS v on-line šachu začíná v pondělí na chess.com v klubu „JmSS Chess“. Zahrnuje čtyři turnaje hrané čtyřmi různými tempy. Všechny se hrají švýcarským systémem. Do hodnocení krajského přeboru se počítají partiové body z jednotlivých turnajů (v případě posledního se násobí dvěma). V úvahu se berou tři nejlepší výsledky.

Zahájení turnaje Systém Tempo Body
Pondělí 11.5. od 20:00 Švýcarský, 9 kol 3+2 0-9
Pondělí 18.5. od 20:00 Švýcarský, 9 kol 5+0 0-9
Pondělí 25.5. od 20:00 Švýcarský, 9 kol 3+1 0-9
Pondělí 1.6. od 19:00 Švýcarský, 7 kol 10+0 0-14

Krajský on-line přebor se koná na herním serveru chess.com v rámci klubu „JmSS Chess“.

Kompletní propozice na webu JmŠS.

Členské a oddílové příspěvky na rok 2020

Doba nám pokročila, a tak je potřeba uhradit členské a oddílové příspěvky pro rok 2020 nejpozději do 30.4.2020.

Co se týče roční výše příspěvků, je skladba následující:

700 Kč: výdělečně činní (rok narození 1955 – 2001)
400 Kč: senioři nad 65 let (rok narození 1954 a nižší)
400 Kč: mládež do 18 let (rok narození 2002 a vyšší)
400 Kč: studenti do 26 let, matky na mateřské dovolené

V případě mládeže lze platit zvlášť jednotlivá pololetí, vždy 220 Kč.

číslo účtu TJ Čechie: 1358516399, kód banky: 0800

Do pole variabilní symbol vyplňte č. LOK hráče – dohledáte v databázi ŠSČR ve sloupci Č. LOK.

Do pole zpráva pro příjemce uveďte: ŠACHY(mezera)P(mezera)rok(mezera)jméno_hráče – například: ŠACHY P 2020 Novák Jan.
V případě pololetní platby se dopisuje pololetí – například:
ŠACHY P 2020 Nová Jiřina 1.p

Toto se samozřejmě netýká těch, kteří příspěvky za rok 2020 již mají uhrazené.

MČR mládeže 2020

V Koutech nad Desnou bylo v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu ukončeno MČR mládeže po 7 kolech.

V Národním OPENu hrál také náš Daniel Švagr, který 6 zápasů hrál s účastníky, kteří již mají FIDE ELO. A dva z nich se mu povedlo porazit! S celkovými 3 body obsadil celkové 56. místo. Krásný výsledek!

Fotogalerii najdete na Rajčeti, případné další podrobnosti najdete na webu  ŠSČR, v sekci věnované MČR.

Agátka Křížová druhá na Vyškovské rošádě!

V  sobotu 15.2.2020 se hrála Vyškovská rošáda, další turnaj ze série KP mládeže v rapid šachu. V kategorii dívek do 12 let obsadila 2. místo naše Agáta Křížová!

Hrály se klasicky 3 turnaje: Turnaj špuntů, kde jsme zastoupení neměli, dále turnaj mladších žáků a turnaj starších žáků.

Mezi 30 staršími žáky hráli Lukáš Moos a Matěj Kroutil. Lukášovi se tentokrát moc nedařilo (2 body a 26. místo). Matěj na tom byl podstatně lépe, uhrál 4 body a skončil v polovině výsledkové listiny.

V turnaji 63 mladších žáků se hned ve druhém kole potkali Šimon a Daniel. Šimon byl ve vzájemném duelu úspěšnější. Celkem nasbíral 4 body a obsadil 16. místo. Skvělé!

Daniel i přes porážku od Šimona nasbíral 5 bodů a obsadil celkové 12. místo. Paráda!

Agátka uhrála 3 body za 3 vítězné partie a obsadila celkové 42. místo.  Mezi stejně starými dívkami to ale znamenalo stříbro! Gratulujeme!!!

Kompletní fotogalerii najdete na Rajčeti 🙂

Další fotky budou jistě i na stránkách pořadatele.

Tišnovská věž 2020

V sobotu 8. 2. 2020 se v malém sále tišnovské sokolovny konal OP Brno-venkov v rapid šachu známý pod názvem Tišnovská věž. 30 účastníků odehrálo celých 9 kol tempem 2×15 minut. Podobně jako minulý rok se prosadilo kuřimské mládí. Turnaj vyhrál Vladimír Pavlík, ale protože nyní hraje za Staré Město, stal se okresním přeborníkem stříbrný Tomáš Keprt. Třetí místo obsadil domácí Karel Maláska, který ještě stihl obsluhovat losovací program.  Nejlepší ženou byla celkově šestá naše Daniela Dumková. Nejlepším seniorem se stal celkově sedmý Josef Kolek (Slovan Ivančice). Letos dorazil i tišnovský potěr z místního domu dětí a mládeže Inspiro, který hrál pod bedlivým dohledem Honzy Číhala. Nejlepším žákem se stala Julie Hřebíčková. Cenu pro nejlepšího hráče (z okresu Brno-venkov) s ELO do 1800 převzal Tomáš Keprt. Nejlepším hráčem s ELO do 1600 se stal Petr Vrbík (Šachy Zastávka).