Online turnaje pořádané Sportovním klubem Vyškov

Turnaje (na lichess.org) jsou určeny pro všechny bez rozdílu věku a výkonnosti. Převážnými účastníky těchto turnajů jsou mládežníci z různých klubů.  Odkazy pro přihlášení do těchto turnajů jsou uveřejňovány na stránkách vyškovských šachistů: http://sachyvyskov.netstranky.cz/aktuality.html a nebo na https://www.facebook.com/skvyskov/
Upozornění pro hráče, kteří ještě nejsou zaregistrováni v aplikaci: před přihlášením do turnaje je třeba se přihlásit do do klubu SK Vyškov na stránkách aplikace (odkaz https://lichess.org/team/sk-vyskov)!

26. týden:

Hraje se tempem 2×5 min. + 2 sek. na tah. Turnaj je losován švýcarským systémem na 9 kol.

ME v online šachu

Online Mistrovství Evropy 2020 (16. – 31. 5. 2020) se mohou zúčastnit všichni hráči, kteří mají FIDE ID.

• D. 2001 – 2300

V těchto 4 kategoriích platí, že z kvalifikace (1. den) postupuje 250 nejlepších hráčů do finále (2. den)  a následně 100 nejlepších z finále postupuje do vyšší kategorie!!!

• E. 2300+

Vklad: 5 EUR (nevratná částka), zdarma GM, WGM, IM, WIM

Registrace nejpozději 2 dny před zahájením turnaje (účast omezena!).

Propozice

Brožura

Další podrobnosti v článku na webu JmŠS.

KP JmŠS v on-line šachu

Přebor JmŠS v on-line šachu začíná v pondělí na chess.com v klubu „JmSS Chess“. Zahrnuje čtyři turnaje hrané čtyřmi různými tempy. Všechny se hrají švýcarským systémem. Do hodnocení krajského přeboru se počítají partiové body z jednotlivých turnajů (v případě posledního se násobí dvěma). V úvahu se berou tři nejlepší výsledky.

Zahájení turnaje Systém Tempo Body
Pondělí 11.5. od 20:00 Švýcarský, 9 kol 3+2 0-9
Pondělí 18.5. od 20:00 Švýcarský, 9 kol 5+0 0-9
Pondělí 25.5. od 20:00 Švýcarský, 9 kol 3+1 0-9
Pondělí 1.6. od 19:00 Švýcarský, 7 kol 10+0 0-14

Krajský on-line přebor se koná na herním serveru chess.com v rámci klubu „JmSS Chess“.

Kompletní propozice na webu JmŠS.

Členské a oddílové příspěvky na rok 2020

Doba nám pokročila, a tak je potřeba uhradit členské a oddílové příspěvky pro rok 2020 nejpozději do 30.4.2020.

Co se týče roční výše příspěvků, je skladba následující:

700 Kč: výdělečně činní (rok narození 1955 – 2001)
400 Kč: senioři nad 65 let (rok narození 1954 a nižší)
400 Kč: mládež do 18 let (rok narození 2002 a vyšší)
400 Kč: studenti do 26 let, matky na mateřské dovolené

V případě mládeže lze platit zvlášť jednotlivá pololetí, vždy 220 Kč.

číslo účtu TJ Čechie: 1358516399, kód banky: 0800

Do pole variabilní symbol vyplňte č. LOK hráče – dohledáte v databázi ŠSČR ve sloupci Č. LOK.

Do pole zpráva pro příjemce uveďte: ŠACHY(mezera)P(mezera)rok(mezera)jméno_hráče – například: ŠACHY P 2020 Novák Jan.
V případě pololetní platby se dopisuje pololetí – například:
ŠACHY P 2020 Nová Jiřina 1.p

Toto se samozřejmě netýká těch, kteří příspěvky za rok 2020 již mají uhrazené.

MČR mládeže 2020

V Koutech nad Desnou bylo v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu ukončeno MČR mládeže po 7 kolech.

V Národním OPENu hrál také náš Daniel Švagr, který 6 zápasů hrál s účastníky, kteří již mají FIDE ELO. A dva z nich se mu povedlo porazit! S celkovými 3 body obsadil celkové 56. místo. Krásný výsledek!

Fotogalerii najdete na Rajčeti, případné další podrobnosti najdete na webu  ŠSČR, v sekci věnované MČR.

Agátka Křížová druhá na Vyškovské rošádě!

V  sobotu 15.2.2020 se hrála Vyškovská rošáda, další turnaj ze série KP mládeže v rapid šachu. V kategorii dívek do 12 let obsadila 2. místo naše Agáta Křížová!

Hrály se klasicky 3 turnaje: Turnaj špuntů, kde jsme zastoupení neměli, dále turnaj mladších žáků a turnaj starších žáků.

Mezi 30 staršími žáky hráli Lukáš Moos a Matěj Kroutil. Lukášovi se tentokrát moc nedařilo (2 body a 26. místo). Matěj na tom byl podstatně lépe, uhrál 4 body a skončil v polovině výsledkové listiny.

V turnaji 63 mladších žáků se hned ve druhém kole potkali Šimon a Daniel. Šimon byl ve vzájemném duelu úspěšnější. Celkem nasbíral 4 body a obsadil 16. místo. Skvělé!

Daniel i přes porážku od Šimona nasbíral 5 bodů a obsadil celkové 12. místo. Paráda!

Agátka uhrála 3 body za 3 vítězné partie a obsadila celkové 42. místo.  Mezi stejně starými dívkami to ale znamenalo stříbro! Gratulujeme!!!